.::RPG::. Srednji Svet
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ustvarjalci Zlatega Gozda Vam predstavljajo nov spletni RPG za ljubitelje Gospodarja Prstanov. Doživite Srednji Svet!
 
KazaloPortalLatest imagesRegistriraj sePrijava
Prijava
Uporabniško ime:
Geslo:
Avtomatična prijava ob vsakem obisku (priporočamo): 
:: Pozabil/a sem geslo
Srednji svet

 

 Sposobnosti in veščine

Go down 
AvtorSporočilo
Ithillion
NPC
NPC
Ithillion


Število prispevkov : 412
Join date : 24/01/2011
Age : 32
Kraj : Môria

Sposobnosti in veščine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Sposobnosti in veščine   Sposobnosti in veščine Icon_minitimePet Mar 02, 2012 12:55 pm

Sposobnosti

Vsi liki imajo 3 osnovne sposobnosti oz. atribute, ki kažejo na njihove sposobnosti.

  • Žilavost - pove kakšno fizično moč premore oseba in kako je sposobna prenašati napore, poškodbe in drugo telesno obremenitev

  • Gibčnost - pove kako spretni in usklajeni so posameznikovi gibi, kako hitro se je sposoben premikati, ter kako natančen in precizen je

  • Zbranost - ponazarja posameznikovo moč volje, koncentracije, zbranosti, spomin ter hitro razmišljanje


Vse 3 sposobnosti so pomembne za vsakogar, vendar pa so kljub temu nekateri bolj žilavi kot gibčni, drugi pa bolj hitrega uma (Zbranost) a počasnejših refleksov (Gibčnost). Dodajo se še bonusi glede na raso, ki odražajo neko značilnost rase za vse njene pripadnike, čeravno se posamezniki lahko razlikujejo (drugim rasam se recimo vsi vilini zdijo izjemno spretni in usklajenih gibov, tudi če med njimi obstajajo razlike). Ti bonusi so mišljeni tako, da se na začetku zelo poznajo, z napredovanjem lika pa vedno manj, saj znanja in izkušnje presežejo dane značilnosti.

Bonusi na sposobnosti glede na raso:
Spoiler:

Veščine

Sledijo veščine, ki predstavljajo znanje oz. izkušnje na nekem področju. Večina veščin je vezana na ključno sposobnost, polovična vrednost te sposobnosti pa se prišteje točkam v veščini (posledično ima vsak lik vsaj 2 točki v nekaterih veščinah, kar kaže na to da lahko nekdo tudi brez urjenja ali izkušenj poizkusi neko opravilo, vendar pač z manj uspeha kot tisti ki o tem nekaj dejansko vedo). Če se deljenje ne izide, se bonus zaokroži navzdol dokler določene sposobnosti ne zvišate. Na začetku ima vsak na voljo 10 točk za veščine ki jih lahko razporedi po želji, v vsako posamezno pa lahko vloži največ 2 točki. Glede na raso dobi vsak posameznik še dodatno število točk v določenih veščinah, ne glede na to koliko točk je vložil vanje.
Tako sposobnosti kot veščine se izboljšujejo tekom RPGja z ozirom na to, kar vaši liki počnejo. Če recimo uspete pobegniti smrti in ostati živi kljub večim globokim ranam, lahko ugotovite da ste postali bolj Žilavi, kakor tudi več bojevanja pomeni več znanja pri vihtenju izbranega orožja in več vaje tudi iz obrtnika dela mojstra. Točke vam bo podelil NPC, ko se bo kateremu od Upraviteljev zdelo da ste si jih znotraj dogajanja v RPGju zaslužili.
Torej veščine:

Bojne veščine: (V oklepaju je prva črka sposobnosti na katero je veščina vezana; torej (Ž) za Žilavost, (G) za Gibčnost ter (Z) za Zbranost. Vsaki veščini dodamo polovično vrednost njej vezane sposobnosti.)
  • Sekalna orožja (Ž)- Spretnost boja s sekirami, helebardami, dolgimi enoročnimi ter dvoročnimi meči, in katerimkoli orožjem ki temelji na tem, da nasprotnika presekate z ostrim rezilom in silo zamaha. Bolj ste vajeni orožja, večja je verjetnost da zadenete nasprotnika in hujše so poškodbe.
  • Zabadalna orožja (G)- Spretnost boja z noži, bodali, kratkimi meči, sulicami, trizobi, in katerimkoli orožjem ki temelji na tem, da nasprotnika zabodete z ostrim rezilom, načeloma v šibko točko. Bolj ste vajeni orožja, večja je verjetnost da zadenete nasprotnika in hujše so poškodbe.
  • Rezalna orožja (G)- Spretnost boja s sabljami, scimitarji, ter vilinskimi meči in katerimkoli orožjem ki temelji na tem, da nasprotnika porežete s samo ostrino rezila, ne toliko z močjo udarca. Bolj ste vajeni orožja, večja je verjetnost da zadenete nasprotnika in hujše so poškodbe.
  • Udarna orožja (Ž)- Spretnost boja s kiji, bojnimi kladivi, buzdovani in katerimkoli orožjem ki temelji na tem, da nasprotniku polomite kosti s topim (v primeru jutranje zvezde tudi špičastim) orožjem in silo samega udarca. Bolj ste vajeni orožja, večja je verjetnost da zadenete nasprotnika in hujše so poškodbe.
  • Strelstvo (G)- Spretnost streljanja z lokom ali samostrelom. Bolj ste vajeni orožja, večja je verjetnost da zadenete nasprotnika in hujše so poškodbe.
  • Metanje (Ž)- Spretnost metanja kopij, metalnih nožev, kamenja ipd. Bolj ste vajeni orožja, večja je verjetnost da zadenete nasprotnika in hujše so poškodbe.
  • Uporaba ščita (G)- Spretnost obrambe s ščitom. Bolj ste vešči vihtenja ščita, bolje se lahko branite z njim in vaši udarci s ščitom so močnejši.
  • Navajenost na oklep (Ž) - Vsakdo lahko nosi oklep, vendar se nevajeni kaj kmalu zavejo, da jih sicer dobra zaščita lahko ovira. Vendar pa to ne drži za tiste, ki dolgo trenirajo z oklepom na sebi, do te mere ko jim je ta že kot druga koža. Bolj ko ste vajeni oklepa, manj vas ovira.



Poklicne veščine: (Poklicne veščine nimajo bonusov od sposobnosti; bolj kot sama moč ali gibčnost sta pomembni izučenost in pa izkušnje)
  • Kovaštvo - Vsakdo lahko poprime za kladivo in tolče kos vročega jekla po nakovalu, a le izučen kovač lahko obdeluje železo, jeklo in druge kovine v oklepe, ščite, orožja in orodja. Bolj izučen ko je kovač, manj časa porabi za izdelavo in manj napak se mu zgodi, njegovi izdelki pa so boljše kvalitete. Obdelovanje mithrila zahteva vsaj 31 točk Kovaštva in posebno šolanje pri škratjem kovaškem mojstru (posameznik lahko poskuša obdelovati mithril tudi brez posebnega urjenja, a ker ima mithril drugačne lastnosti od jekla in se obnaša drugače s tem tvega uničenje polovice snovi).
  • Lesarstvo - Nekaj je, da si z drevesa odlomiš palico in jo z nožem oklestiš vejevja, nekaj popolnoma drugega pa je natančno oblikovanje lesa v vzdržljiv in trpežen lok, bojno palico, toporišče za sekiro ali kladivo, palico za sulico ali helebardo, telo puščice, ali pa lesen ščit. Bolj izučen ko je lesar, manj časa porabi za izdelavo in manj napak se mu zgodi, njegovi izdelki pa so boljše kvalitete. Obdelovanje mallornovega lesa zahteva vsaj 31 točk Lesarstva in posebno šolanje pri zelenih vilinih (posameznik lahko poskuša obdelovati mallorn tudi brez posebnega urjenja, a ker ima mallorn drugačne lastnosti od navadnega lesa in se obnaša drugače s tem tvega uničenje polovice snovi).
  • Kamnoseštvo - Veščina obvladovanja kamenja je resnično temelj vsakega kraljestva. Le kateri grad, stolp, utrdba, ali mestno obzidje bi padlo pred sovražniki ali zobom časa, če ne bi bilo vešče načrtovano in še bolj natančno zgrajeno? Kamnoseki so mojstri gradnje in utrjene obrambe. Čeravno sem in tja posežejo tudi po drugih snoveh (predvsem lesu za podporne tramove in podobno), pa je tudi v 4. veku glavni gradbeni material kamen, in kamnoseki vedo kako ga oblikovati v neprebojen zid ali pa marmornato palačo, če so le dovolj izurjeni in opremljeni tako s časom kot sredstvi. A marsikdo pozabi da so kamnoseški izvedenci prav tako učinkoviti kot pri gradnji tudi pri rušenju; vedo namreč kje so močne in kje šibke točke v zgradbi in jih znajo s pridom izkoristiti. Bolj je kamnosek izkušen, bolj trdna je konstrukcija katero nadzoruje in bolje prepozna močne in šibke točke v konstrukcijah ki jih preuči.
  • Kuhanje - Kot je rekel že Samoglav Gamgi, "za vsako vrsto hrane obstaja pravi način kako jo pripraviti." In ker nihče noče vsak dan jesti močnika, je pametno poznati več receptov. Bolj izučen je kuhar, več receptov in načinov priprave jedi pozna, navadno pa so njegove jedi zaradi prave izbire priprave in začimb tudi boljšega okusa. Ker nihče ni rad lačen je kuhanje ena od nujnih veščin v skupini. Prav tako si je modro zapomniti da gre ljubezen pogosto skozi želodec, in le redko kateri strokovnjak je tako čislan kot resnični kuharski mojster. Priprava lembasa zahteva vsaj 31 točk Kuhanja in posebno šolanje pri vilinih. Način priprave lembasa je vilinska skrivnost, in še nikomur ga ni uspelo pripraviti brez recepta.
  • Zeliščarstvo - Vsak otrok ve, da koristi če na rano deneš zdrobljen trpotec in da so mušnice strupene, a le izučeni zeliščarji vedo katere rastline, zeli in gobe so strupene, katere so užitne, ter katere imajo različne zdravilne učinke. Bolj ko je zeliščar poučen, več rastlin razpozna, bolj natančno pozna njihove lastnosti, in bolj učinkoviti so napoji, zdravila, protistrupi, pa tudi strupi, ki jih pripravi (vendar pa na neposreden učinek in kvaliteto neke zeli sama veščina nima vpliva). Nemalo gozdovnikov je vsaj malo poučenih v zeliščarstvu, prav tako pa se veliko zdravilcev loti tudi zeliščarstva.
  • Zdravilstvo - Zeliščar morda res zna pripraviti protistrup za strupeni ugriz velikanskih pajkovcev, vendar pa mu znanje o rastlinah nič kaj dosti ne pomaga kadar poškodovani leži napol mrtev zaradi štirih orkovskih puščic, ki mu štrlijo iz prsi. Medtem ko se zeliščarji ubadajo z rastlinami in njihovimi zdravilnimi učinki, se zdravilci poučujejo o telesu in njegovih lastnostih. Znajo pravilno obvezati rane in ustaviti krvavitve, naravnati zlomljene kosti, oceniti če in kako hitro si bo nekdo opomogel, ter amputirati ude brez da bi pri tem žrtev ogrozili z gangreno. Bolj je zdravilec izkušen, bolj gotova in natančna je njegova diagnoza, in bolj učinkovito je zdravljenje.
  • Glasba - Od lepega glasu do dobro ubranih strun, glasba je v vsaki obliki umetnost in je že od nekdaj krojila potek usode Srednjega Sveta. Pravzaprav obstaja zgodba, po kateri naj bi neko mogočno, a že davno pozabljeno bitje ustvarilo božanske pevce, in njihova pesem naj bi ustvarila Ardo. Naj je tej zgodbi za verjeti ali ne, nihče ne more zanikati da bi bile gostilne mnogo manj zabavne, če se ne bi tu in tam zaslišala kakšna pivska popevka, ali če v kotu ne bi igral napol gluh bard ki stalno meša besedila, in tudi razni obredi od pogrebov do rojstev bi bili mnogo manj ganljivi brez glasbe. Marsikateri prebivalec Srednjega Sveta kdaj pa kdaj poprime za lutnjo ali piščal, a le tisti z dovolj volje, vztrajnosti in umetniške žilice postanejo tako uspešni, da drugi bardi pojejo o njih. Bolj ko je glasbenik izkušen, bolje obvlada svoje glasbilo, morda celo več glasbil, in več pesmi ali skladb zna zaigrati oz. zapeti.


Druge veščine: (V oklepaju je prva črka sposobnosti na katero je veščina vezana; torej (Ž) za Žilavost, (G) za Gibčnost ter (Z) za Zbranost. Vsaki veščini dodamo polovično vrednost njej vezane sposobnosti.)
  • Govorništvo (Z)- Vsako pametno bitje (in nemalo drugih) je sposobno govora, a le nekateri so resnično vešči umetnosti govora. Nekateri se govorništva učijo, drugim je že položeno v zibko, tretjim pa nikoli ne bo jasno kako to, da so nekateri sposobni pritegniti pozornost množice, jo pomiriti ali spodbosti k nasilju, prepričati da sledijo enemu, ali da ne poslušajo drugega (ali kar oboje hkrati), in to le z nekaj dobro izbranimi besedami. Dobri govorniki so lahko tudi dobri pripovedovalci zgodb, svetovalci ali pa kar voditelji, saj vedo kako pritegniti in obdržati pozornost poslušalcev.
  • Jezikoslovje in zgodovina (Z)- Od učenja tujih jezikov in poznavanja preteklosti, do umetnosti šifriranja in dešifriranja skrivnih sporočil, se jezikoslovci zavedajo da je vsem ljudstvom skupno to, da se med seboj sporazumevajo z glasovi. Razumevanje in sporazumevanje sta ključnega značaja za obstoj, obstanek in propad skupnosti, od majhne vasi pa do celega kraljestva. Preučevanje zgodovine pa uči kaj se je zgodilo in čeravno morda ne daje rešitev kako se nečesa izogniti, pa vsaj pokaže kako se nečemu ne da izogniti. Izurjeni jezikoslovci in zgodovinarji so najboljši tolmači, prevajalci in svetovalci, lahko so tudi odlični diplomati, ali pa celo samotarski učenjaki, ki jih zanima le znanje samo. Za vsakih 5 točk se naučite tekoče govoriti, brati in pisati še en jezik. Izbirate lahko med: gondorščino, rohanščino, bardinščino, sivo vilinščino (Sindarin), visoko vilinščino (Quenya), ter hobitščino. Izjemoma se lahko naučite tudi Khuzdul (škratji jezik) ali pa númenorščino, vendar sta ta dva jezika mnogo manj dostopna (škratovščina se načeloma govori le med škrati, zato se je ne-škrati zelo težko naučijo, númenorščina pa je skorajda pozabljena in zapisana le v nekaterih redkih knjigah v lasti Arnorja, Gondorja in Ajzengarta), zato zanju potrebujete dovoljenje administratorja.
  • Rokohitrstvo (G)- Od zabavanja množic pa do "čarovniških" trikov so rokohitrci... no, pač hitrih in spretnih rok. Kljub temu da gre večinoma za ročne spretnosti, ki služijo za zabavanje opazovalcev, pa je spreten rokohitrc sposoben izmakniti določen predmet ne da bi to drugi opazili, kar je lahko neznansko koristno kadar je treba kaj ukrasti ali kako drugače osvoboditi breme svojega nositelja. Bolj spreten je rokohitrc, manjša je možnost da ga pri zmikavtstvu zasačijo.
  • Jahanje (G)- Le kako bi mnogi popotniki prepotovali neskončne širjave med njimi in njihovimi cilji, če ne bi bilo konj? A jahanje ni le sedenje na hrbtu ponosne živali, ampak je lahko še marsikaj več. Tu in tam se vsak vojak znajde v bitki na konju, morda zato ker je bil premeščen v konjenico, morda pa le zato ker se je treba hitro umakniti in je pač lažje med begom sekati sovrage s konjskega hrbta, kot voditi konja za vajeti med bitko. Za nekatere (ki so povečini Rohanskih korenin) pa je jahanje samo po sebi umetnost, in nekateri res vešči jezdeci so sposobni skakati s konja na konja, jezditi stoje, ali celo učinkovito streljati z lokom s konjskega hrbta. Boljši jezdec ste, bolj lahko manevrirate na sedlu brez da bi padli s konja, kar vključuje bojevanje ali streljanje s konja. Za jahanje olifonta potrebujete vsaj 21 točk Jahanja, pomaga pa tudi če se o tej veščini poučite pri Haradrimih.
  • Pozornost (Z)- Vse oči ne opazijo vsega in tudi vsa ušesa ne slišijo vsega. Morda imajo nekateri boljši vid ali sluh, morda bolje opazujejo ali bolj pozorno poslušajo, morda pa se le bolj posvečajo podrobnostim in tako opazijo malenkosti, ki drugim uidejo. Bolj kot ste pozorni, težje vam kaj uide iz vidnega ali slušnega polja in težje se vam nekdo priplazi za hrbet ne da bi ga prej slišali ali opazili.
  • Gozdovništvo (Z)- Kljub temu da se je vsak otrok kdaj igral skrivalnice, pa obstajajo nekateri, za katere veščina skrivanja in tihega premikanja ni le igra, temveč umetnost, lahko pa tudi razlika med življenjem in smrtjo. Vendar gozdovništvo ni le tiholazenje, ampak vključuje tudi stezosledstvo, lovstvo, in nekaj osnov preživetja v divjini. Bolj ste izurjeni v gozdovništvu, bolje se skrijete, tišje se premikate, in težje vas slišijo ali opazijo kadar tega ne želite, prav tako bolje prepoznavate sledi in jim sledite. Če imate vsaj 11 točk gozdovništva za večino rastlin v divjini veste če so užitne, če jih imate vsaj 21 pa veste tudi katere so strupene (vendar pa ne morete iz njih izdelovati strupov ali drugih priprav brez znanja zeliščarstva).


Bonusi na veščine glede na raso:
Spoiler:

Kriteriji točk v veščinah:
  • 1 točka do 10 točk = zelo nevešči
  • 11 točk do 20 točk = povprečno vešči
  • 21 točk do 30 točk = nadpovprečno vešči
  • 31 točk do 40 točk = brez tekmecev


O tem kam napisati sposobnosti in veščine ter kako mora izgledati vaš podpis si preberite TUKAJ.
Več o rasah pa si lahko preberete TUKAJ.


Nazadnje urejal/a Ithillion Čet Mar 22, 2012 12:07 pm; skupaj popravljeno 6 krat
Nazaj na vrh Go down
Ithillion
NPC
NPC
Ithillion


Število prispevkov : 412
Join date : 24/01/2011
Age : 32
Kraj : Môria

Sposobnosti in veščine Empty
ObjavljaNaslov sporočila: Re: Sposobnosti in veščine   Sposobnosti in veščine Icon_minitimePet Mar 02, 2012 1:54 pm

Kako razporediti točke in dokončati svoj lik?

Seznam veščin je dolg in obsežen, kar je lahko včasih malo nepregledno. Za razliko od sposobnosti, katere so vedno vse pomembne za vsakogar, so veščine specializirana znanja, pri katerih se pogosto bolj obnese znati manj veščin in te dobro, kot znati veliko in vse le napol. Namesto da gledate za vsako veščino kje bi vam najbolj koristila kakšna točka raje pomislite, kakšen lik želite igrati, v čem je dober in kaj najbolje zna, ter tako razporedite točke. Tudi če v določeni veščini vaš lik nima nobene točke to ne pomeni da se je ne more lotiti. Nasprotno, lahko je čisto sposoben, vendar pa je v primerjavi s tistimi ki so je bolj vešči pač manj izkušenj in manj vešč.

Za lažje razumevanje bom podal primer:

0. Janez si želi igrati srditega Rohanskega konjenika, ki mu ni para v sedlu. Najprej pogleda svoje sposobnosti:
Koda:
Žilavost: 5
Gibčnost: 5
Zbranost: 5

1. Ker je Rohirrim doda eno točko Žilavosti in Gibčnosti, kar izgleda takole:
Koda:
Žilavost: 5+1=6
Gibčnost: 5+1=6
Zbranost: 5

2. Ostane mu še 5 točk, ki jih mora dodeliti zgornjim vrednostim kakor mu ustreza. Janez se odloči da bo njegov Rohanski konjenik bolj žilav in gibčen (saj mu to koristi pri jahanju in boju s sulico), zbran pa nekoliko manj. Gibčnosti in Žilavosti dodeli vsaki po 2 točki, Zbranosti pa 1.
Koda:
Žilavost: 6+2=8
Gibčnost: 6+2=8
Zbranost: 5+1=6

3. Naslednji korak so veščine. Janez ima na voljo 10 točk in malo morje veščin, med katere jih lahko razporedi. Najprej pogleda bonuse svoje rase:
Koda:
Rohirrim:
+1 Uporaba ščita
+4 Jahanje

4. Janez se zaveda, da mora stvar premisliti, ne pa samo iti po seznamu in obkljukati kar mu je všeč, kot da dela seznam želja v supermarketu, saj so njegove možnosti omejene. Pomisli na to, kaj je za njegovega Rohirrima pomembno. Odločilno je seveda Jahanje, pri kateremu ima kot Rohirrim že tako visok bonus +4, vendar se Janez odloči da hoče biti res dober jezdec, zato Jahanju prišteje 2 točki, kar prinese do za začetnika zavidljivih 6 točk.
Koda:
1 Uporaba ščita
6 Jahanje
(ostane 8 točk)

5. Sledijo druge veščine, ki so ključnega pomena za lik, kakršnega si ga je Janez zamislil. Zabadalnim orožjem in uporabi ščita vsaki nameni po 2 točki.
Koda:
2 Zabadalna orožja
3 Uporaba ščita
6 Jahanje
(ostanejo še 4 točke)

6. Zadnje točke Janez razporedi v druge veščine, ki morda niso ključnega pomena za lik, kakršnega si je zamislil, vendar se mu zdijo koristne. Recimo da dodeli še 2 točki za boljšo manevrabilnost v oklepu. Ker hoče biti bolj oprezen dodeli še 1 točko v Pozornost, zadnjo točko pa nameni metanju, saj sklepa da bo morda kdaj bolj koristno kopje vreči v oddaljenega sovraga kot odjahati do njega in ga prebosti.
Koda:
2 Zabadalna orožja
1 Metanje
3 Uporaba ščita
2 Navajenost na oklep
6 Jahanje
1 Pozornost

7. Janez prepolovi vrednosti svojih sposobnosti in jih prišteje veščinam. Metanje in navajenost na oklep sta vezani na Žilavost (8/2=4), uporaba zabadalnih orožij in ščita ter jahanje se vežeta z Gibčnostjo (8/2=4), pozornost pa na Zbranost(6/2=3).
Koda:
Zabadalna orožja: 2(+4)
Metanje: 1(+4)
Uporaba ščita: 3(+4)
Navajenost na oklep: 2(+4)
Jahanje: 6(+4)
Pozornost: 1(+3)
(zaželeno je, da bonuse od sposobnosti pustite v oklepaju (torej da pišete kot seštevek in ne samo kot vsoto), tako da je bolj pregledna razlika med tem, koliko veščino obvladate in koliko ste zanje telesno in umsko sposobni)

8. Ostane 0 točk in Janez je uspešno dodelil svojemu liku sposobnosti in veščine. Zdaj mora le še dokončati vpisni obrazec in življenjepis (ako tega še ni storil), in že se lahko s kopjem in ščitom v rokah na hrbtu svojega zvestega vranca spusti nad sovrage.

Seveda se lahko izbire in dodelitve točk lotite kakor želite, omejeni ste le s količino točk za sposobnosti in veščine. Pomnite da nekatere rase lahko med določenimi bonusi na veščine izbirajo med dvema možnostma, kjer se morajo odločiti za enega od dveh bonusov. Recimo Dunedaini se odločijo ali jim bolj ustreza +1 bonus na uporabo ščita ali na strelstvo. Sicer lahko bonus koristijo le za eno veščino, a to še ne pomeni da ne morejo v vsako od njih vložiti še eno ali dve točki od desetih, ki jih imajo na razpolago. Prav tako pomnite, da če se deljenje bonusov od sposobnosti ne izide, se bonus zaokroži navzdol dokler določene sposobnosti ne zvišate (čemur se je naš Janez spretno ali pa po naključju izognil).

Upam da vam je bil ta vodič v pomoč in vam želim veliko veselja pri izdelavi likov in samem igranju RPGja. Smile
Nazaj na vrh Go down
 
Sposobnosti in veščine
Nazaj na vrh 
Stran 1 od 1

Permissions in this forum:Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
.::RPG::. Srednji Svet :: Začetek :: Pravila in navodila RPG življenja-
Pojdi na: